- Nowy
Silnik elektryczny 22 kW 730 obr/min
Silniki elektryczne od 7,5 kW do 400 kW. Nowe, używane, sprawdzone, przetestowane, przygotowane do pracy. Dostępne od ręki.
Indeks:
Wszechstronny falownik, który znajdzie zastosowanie w każdej aplikacji. Rozbudowane algorytmy, zapewniają wysokie parametry i precyzję pracy
maszyn. LG-LS iS7 to najnowsza generacja przemienników dla bardzo odpowiedzialnych układów sterowania. Występuję w przedziale mocy od 0,75 kW do 375 kW- tylko u nas dostępny z magazynu.
Bezpieczeństwo zakupów - sklep zabezpieczony certyfikatem SSL
Szybka przesyłka kurierska - zawsze na czas
Wadliwy towar? nic straconego - możliwość wymiany towaru na nowy
Na pierwszy rzut oka, cechami wyróżniającymi IS7 jest bardzo dobra jakość wykonania, solidnie osadzony radiator chłodzący, wbudowany port RS-485 z protokołem Modbus RTU, przyjazna w obsłudze oraz intuicyjna klawiatura sterująca. Pomimo ogromnej ilości dostępnych funkcji, trybów sterowania, sama parametryzacja IS7 jest bardzo prosta. Dla mniej wprawionych użytkowników, producent oferuje asystenta parametryzacji, który aktywuje się podczas pierwszego uruchomienia i prowadzi użytkownika krok po kroku po matrycy parametrów, w celu podstawowej konfiguracji napędu. W bardziej wyrafinowanych aplikacjach, użytkownik musi skorzystać z szeregu zaaplikowanych parametrów, ustawiając je ręcznie.
Przemiennik standardowo, wyposażony jest w:
Zintegrowany filtr wejściowy EMC zgodny z IEC/EN 61800-3, środowisko 1, z przełącznikiem dla sieci IT.
Wbudowany dławik w obwodzie DC redukujący współczynnik THD, klasa izolacji F (155°C).
Zintegrowany moduł (czopper) hamujący (do mocy 22KW).
Podwójnie lakierowane płytki elektroniki (stabilna praca w ciężkich warunkach środowiskowych).
Przewymiarowane moduły mocy (IGBT) oraz kondensatory (wytrzymałość na duże przeciążenia: 150% In przez 60 sekund, 200% In przez 3 sekundy).
Przemiennik oferuje cztery tryby sterowania:
Standardowe sterowanie skalarne U/f ( z i bez kompensacji poślizgu, możliwość tworzenia własnej krzywej U/f, podbicie napięcia startowego, U/f kwadraturowe, U/f liniowe).
Sterowanie U/f w zamkniętej pętli.
Sterowanie wektorowe w otwartej pętli (dostępne dwa różne algorytmy, 150% momentu przy 0,1Hz).
Sterowanie wektorowe czujnikowe (do 250% momentu startowego ).
Dodatkowo, w zależności od potrzeb, możliwy jest wybór pracy z kontrolą momentu lub prędkości (sterowanie momentowe lub prędkościowe, przełączalne za pomocą cyfrowego sygnału podanego na wejście DI). Falownik produkowany jest w przedziale mocy: 0,75 – 375KW.
Falownik już w podstawowej konfiguracji pozwala na obsługę licznych aplikacji. Nie każdy jednak wymaga od swojej przetwornicy uniwersalności, gdyż znacząco wpływa to na cenę urządzenia. Dlatego producent, oferuje liczne karty rozszerzeń oraz wersje oprogramowania przetwornicy, które w połączeniu z podstawową jednostką IS7 tworzyć mogą różnorakie, niekiedy specjalistyczne wersje falownika IS7:
1. Aplikacyjne karty rozszerzeń:
Karta PLC: umożliwia obsługę lokalnych aplikacji, zbudowanych w okolicy przemiennika. Pozwala na wykonywanie operacji bitowych, arytmetycznych. Karta zbudowana na bazie platformy Master K-120S. Darmowe oprogramowanie programistyczne KGL Win.
Karta enkoderowa: współpraca z enkoderami inkrementalnymi, napięcie zasilania 5; 12; 15VDC, LineDriver; OpenCollector; Totem pole.
Karta dodatkowych wejść/wyjść: pozwala na rozbudowę licznych już wejść/wyjść cyfrowych i analogowych.
Karta Synchro: współpraca z enkoderami inkrementalnymi, synchronizacja prędkości/pozycji, do 15 napędów slave kontrolowanych przez napęd master.
Karta Z-Pulse: współpraca z enkoderami inkrementalnymi z obsługą sygnału Z. Budowa wału elektrycznego silnika, kontrola pozycji.
2. Komunikacyjne karty rozszerzeń:
kwadrat Karta komunikacyjna Profibus-DP, Ethernet, LonWorks, DeviceNet, CanOpen, R-Net, CC-Link, profinet.
3. Dostępne wersje oprogramowania (niedostępne w standardowym wykonaniu):
Standardowa wersja oprogramowania: po zainstalowaniu dodatkowych kart rozszerzeń, w pamięci falownika, kolejno pokazuje się zestaw parametrów dodatkowych, skojarzonych z daną kartą rozszerzeń.
Wersja WEB IS7 – Przewijaki, nawijaki, odwijaki w różnych konfiguracjach:
Praca w otwartej i zamkniętej pętli sterowania (czujnik zwisu, naprężenia, enkoder) w trybie momentowym lub prędkościowym, automatyczne przeliczanie średnic taborów, funkcja automatycznej zmiany taboru, funkcja cięcia i sklejania przewijanego medium, i wiele, wiele więcej.
Wersja IS7 1000Hz (dla napędów wysokoobrotowych – sterowanie U/f).
Wersja z certyfikacją morską DNV – dostępna tylko na specjalne zamówienie.
Ten typ przetwornicy posiada zupełnie odmienną budowę zarówno obwodów mocy jak i samej obudowy
Falownik IS7 standardowo programuje się za pomocą wielojęzycznej klawiatury LCD. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne darmowe oprogramowanie „DriveView”, dzięki któremu w łatwy sposób możemy połączyć swój komputer z daną przetwornicą za pomocą portu RS-485 lub Ethernet (Ethernet dostępny przy użyciu opcjonalnej karty komunikacyjnej). „DriveView” pozwala na pełną, zdalną konfigurację urządzenia, jego monitoring, rysowanie trendów, eksportu ważnych danych z punktu widzenia SUR lub zwykłego użytkownika.
Dla jeszcze bardziej wymagających, oferowane jest darmowe oprogramowanie na Smartfony z aplikacją android o nazwie „Ac Monitoring Drive”. Oprogramowanie daje możliwość podglądu na aktualny stan przetwornicy, przeglądu parametrów, podglądu na aktualny stan wejść/wyjść, rysowanie trendów i grafów. Dostęp do falownika możliwy jest z każdego miejsca na świecie za pomocą sieci Ethernet. Ciekawe rozwiązanie tworzy również specjalnie przygotowana aplikacja na panel HMI XP 40 (dotykowy, kolorowy, 7”), przy pomocy którego, możliwa jest parametryzacja oraz kontrola stanu przetwornicy. Panel łączy się z falownikiem za pomocą magistrali Modbus RTU (do 32 falowników zarządzanych przez jeden panel).
Opisane wyżej dostępne wersje oprogramowania oraz liczne karty rozszerzeń, czynią z falownika IS7 potężne narzędzie aplikacyjne. Bez dwóch zdań, stanowi to ciekawą alternatywę dla licznych jednostek napędowych, dostępnych na polskim rynku. Szczególnie istotne profity czerpać z tego może zwykły użytkownik, który ma możliwość całkowitej unifikacji jednostek napędowychw zakładach produkcyjnych lub układach HVAC.
Ze względu na możliwość obsługi obciążeń zmienno momentowych, przetwornice IS7 świetnie sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach wodno-ściekowych oraz wentylacyjnych. Szczególnie w tych ostatnich, przydatna jest funkcja firemode, która występuje w standardowej wersji falownika. Dla układów pompowych zaś, IS7 oferuje dedykowane funkcje sterowania kaskadowego i sekwencyjnego (w tym regulacja PID, funkcja oszczędzania energii, funkcja uśpienia). Dla aplikacji HVAC, zlokalizowanych w wymagającym środowisku, dostępna jest wersja o stopniu ochrony IP54 (do 22KW). Wszechstronność, elastyczność oraz swoboda konfiguracji IS7 pozwala na zakup jednej serii przetwornicy częstotliwości do różnorodnych zadań. Korzyści, płynących z takiego rozwiązania jest co najmniej kilka:
Łatwość w budowaniu magazynu części zamiennych.
Unifikacja jednostek napędowych.
Łatwość w obsłudze z punktu widzenia operatora – jedna przetwornica, realizująca liczne aplikacje (rezygnacja z licznych dodatkowych szkoleń, przyzwyczajenia, kontakt z obsługą techniczną jednego dostawcy).
Niezawodność i dostępność – ogromny magazyn swoich produktów w całym typoszeregu mocy: 0,75 – 375 KW.
Niezawodność pracy falownika gwarantuje szereg funkcji ochronnych, zaimplementowanych w podstawowej konfiguracji urządzenia. Szczególną uwagę należy skierować na funkcje związane z chwilowym zanikiem lub brakiem zasilania:
CKF z możliwością automatycznego restartu po wykryciu zaniku lub braku zasilania.
Lotny start – przejęcie wirującej bezwładności po zaniku lub braku zasilania.
KEB – buforowanie energii zwrotnej, płynącej od silnika, podczas pracy regeneratywnej, podczas zaniku lub braku zasilania.
Przeznaczenie:
Różnorodność zaimplementowanych funkcji i nieskomplikowana obsługa, sprawiają, że przetwornice IS7 posiadają ogromnie szerokie zastosowanie aplikacyjne, utrzymując przy tym rozsądny stosunek jakości do ceny. Jest to doskonały kompromis pomiędzy uniwersalnością, ceną oraz elastycznością w większości najbardziej popularnych aplikacji przemysłowych.